FAQ

Czym jest HD Originals?

  • HD Originals to nazwa programu sprzedaży używanych motocykli HD. Ale oczywiście nie chodzi o samą nazwę. To cała paleta usług i narzędzi, które oferują klientowi informacje i gwarancję oraz fachowe doradztwo przy wyborze i zakupie motocykla

Co konkretnie zapewnia program HD Originals?

  • Przegląd technicznego stanu motocykla, wykonywany u wszystkich partnerów programu według ściśle określonej, jednakowej procedury. Przegląd składa się z 56 punktów i przypisanych do nich czynności obejmujących sprawdzenie wszystkich podzespołów motocykla.
  • Kontrolę pochodzenia motocykla (kiedy i kto wprowadził motocykl na europejski rynek, ewentualnie kto był pierwszym właścicielem)
  • Kontrolę przebiegu motocykla (na podstawie historii motocykla i jego technicznego stanu)

Jakie motocykle są tutaj oferowane?

  • W programie  HD Originals są oferowane wyłącznie motocykle w europejskiej specyfikacji (numery VIN zaczynające się symbolami 5HD..., z wyłączeniem motocykli na rynek Wielkiej Brytanii). To oznacza, że motocykl został wyprodukowany specjalnie dla europejskiego rynku i spełnia wszelkie prawne oraz techniczne wymagania dopuszczenia do ruchu na drogach Europy. Na polskim i europejskim rynku znajduje się wiele motocykli w amerykańskiej specyfikacji (czyli z numerami VIN zaczynającymi się symbolami 1HD...). Motocykle te, bez koniecznych i kosztownych przeróbek nie spełniają obowiązujących na Starym Kontynencie wymagań technicznych (chociażby w zakresie oświetlenia, wskaźników, emisji zanieczyszczeń i hałasu), co wiąże się z kłopotami w procesie rejestracji bądź przeglądu w stacji diagnostycznej.
  • Motocykle stanowiące własność dealera (odkupione, demonstracyjne), których największą zaletą jest szczegółowa znajomość historii użytkowania, odpowiednie serwisowanie oraz doskonała znajomość stanu technicznego, pozbawionego wad ukrytych
  • Motocykle stanowiące własność klienta . Te motocykle stanowią własność klienta i zostały poddane szczegółowej kontroli stanu technicznego w autoryzowanym serwisie. Ponieważ mamy tutaj do czynienia z własnością osoby trzeciej, autoryzowany dealer dokonujący przeglądu motocykla jest jedynie pośrednikiem w transakcji, której niestety nie można finansować poprzez firmowy leasing HD Finance.

1. Kryteria wyszukiwania motocykli

zavřít
Interesuje mnie motocykl


Imię:
Nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Komentarz:
Przepisz kod z obrazka: